Miesięczne archiwum: Grudzień 2014

Zbiór opowiadań Dariusza Filara

guliwerZnany polski ekonomista, wykładowca uniwersytecki, przez dwie kadencje członek Rady Polityki Pieniężnej, Dariusz Filar, nie jest kojarzony jako pisarz science fiction. A szkoda, bo jego opowiadania napisane i opublikowane w latach 80. ubiegłego wieku zaskakują jakością, stylem i tematyką. Teraz my przypominamy pięć najlepszych nowel i opowiadań Filara w tomie Jeszcze jedna podróż Guliwera. Zbiór ukazał się właśnie w serii Archiwum polskiej fantastyki.

Imperium hiacyntów, Macieja Żerdzińskiego

petecki_messier_13v5Najbliższą książką naszego wydawnictwa będzie genialny zbiór opowiadań Macieja ŻerdzińskiegoImperium hiacyntów. Zbiór zawiera 8 nowel, mocno przerobionych przez autora do postaci już kanonicznej oraz fragment planowanej powieści.

Tytuły: Dzień na Wyścigach; Pancerniki siedzące w granatowej wodzie; Załóż swoje łyżwy, bracie; Naskórek Boga; Obserwacje pana Foresa; Nawrócić Avalon; Krew i deszcz; Malarze.

Tom ukaże się w styczniu, w serii Archiwum polskiej fantastyki.

Ziemia Vesnarów, małżeństwa Diaczenków

ziemiavesnarowStaraniem tłumaczki Iwony Czapli, oraz graficzek i ilustratorek: Haliny Pieścik oraz Charlotte Moritz, i z naszą pomocą, ukazał się – w bardzo małym, limitowanym nakładzie – zbiór opowiadań Ziemia Vesnarów Mariny i Siergieja Diaczenków. Ukraiński duet piszący po rosyjsku ma w Polsce liczna grupę fanów, którym bardzo odpowiada ich twórczość – fantasy z bardzo rozbudowanymi psychologicznie postaciami bohaterów. W zbiorze znalazło się pięć nowel i krótkich powieści, trzy to polskie prapremiery. Książka została pięknie zilustrowana.

Poszukujemy tłumaczy

Prosimy o pomoc w znalezieniu tłumaczy, którzy są autorami przekładów następujących opowiadań:

* Frederic Brown „Arena”
*Alfred Bester „Fahrenheit radośnie”
* Kaeith Laumer „Zginąć jak bohater”.

Będziemy wdzięczni za zidentyfikowanie autorów tłumaczeń.

Wydawnictwo